Napadení Sobotky je výsledek štvavé kampaně, říká Škromach

06.05.2010 19:58

Místopředseda ČSSD Zdeněk Škormach se domnívá, že za napadení Bohuslava Sobotky může ODS. Nezapomněl poznamenat ani to, že v Řecku způsobila státní bankrot pravicová vláda.

Napadení Sobotky je výsledek štvavé kampaně, říká Škromach

V on-line rozhovoru serveru Týden.cz odpovídal Zdeněk Škromach na dotazy čtenářů. Z odpovědí vyplývalo, že za všechno může pravicová vláda v čele s Kalouskem a Nečasem. Je na ČSSD, aby dala do pořádku dluhy, které za dobu své vlády vytvořila.

Například o vinících Řecké krize má jasno. "Po dvou volebních obdobích, kdy tam vládla pravice, nebude pro sociální demokraty lehké to vyřešit. U nás naštěstí Topolánkova vláda padla. Zůstaly po ní astronomické dluhy a Nečas ani Kalousek žádné řešení k nastartování ekonomiky nenabízí. Jen se snaží, aby se zapomnělo, že tady v minulém volebním období vládli," uvedl.

"A zase to bude muset vyřešit ČSSD. Říkáme jasně, že budeme snižovat zadlužování až na tři procenta HDP, jak už to jednou bylo na konci naší vlády," poznamenal Škromach.

Útok je výsledkem štvavé kampaně

O viníkovi útoku na Bohuslava Sobotku má jasno. "Je to jen vyústění dlouhodobé štvavé kampaně proti ČSSD. Doufám, že je to poslední násilí v této volební kampani," odpověděl na dotaz jednoho z čtenářů.

"ČSSD pořádá pokojné mítinky s občany již léta. Chodí i hodně nespokojených lidí, v poslední době však začali chodit organizované skupiny členů a příznivců jiných politických stran. V některých případech se snaží vyvolávat šarvátky, a vyvrcholením je napadení Slávka Sobotky," domnívá se Škromach.

Mezi tři přání, které by si přál splnit, uvedl Zdeněk Škromach rodinu, práci a čest. Lidé se naváželi i do jeho komunistické minulosti. Škromach však odmítl, že by měl nějakou vyšší funkci. Prý byl jen obyčejným dělníkem.

Čtěte také:
Nepůjčovat si je asociální? Není, odpovídá si Kalousek

Foto:cssd.cz

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mab

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prezidentův ukrajinský granát: Pavel mezi „chcimíry“? Cynický kalkul, soudí jiní

4:45 Prezidentův ukrajinský granát: Pavel mezi „chcimíry“? Cynický kalkul, soudí jiní

Prezident Petr Pavel v rozhovoru pro britskou televizní stanici Sky News podrobněji hodnotil průběh …